برگزاری کارگاه دوزیستان

سه شنبه, اسفند ۱۹م, ۱۳۹۳

 

برگزاری کارگاه آموزشی دوزیستان

نخستین کارگاه آموزشی برای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران با موضوع دوزیستان این استان در تاریخ شنبه شانزدهم اسفندماه 93 توسط واحد دوزیست و خزنده شناسی گروه جانورشناسان فلات پارس در سالن آمفی تئاتر این نهاد برگزار شد.

 

 

این کارگاه در راستای سفارش اداره کل محیط زیست استان مازندران و در سه بخش اجرا می شود. بخش نخست آن که مربوط به شناخت دوزیستان و آموزش و ارتقای سطح دانش کارشناسان محیط طبیعی و سایر دست اندرکاران بوده توسط جناب آقای نعیم مرادی در روز شنبه برگزار گردید. حضور معاونت محیط طبیعی، مسئول گارد حفاظت، ریاست اداره آموزش، رؤسای ادارات و کارشناسان محیط طبیعی شهرستان ها، ریاست روابط عمومی و کارشناسان محیط طبیعی اداره کل، و پیگیری آن ها در خلال کارگاه نشان از عزم و علاقه جدی آن ها برای ادامه و برگزاری برنامه های آموزشی دارد.

از جمله مباحث و موضوعات ارائه شده در این کارگاه می توان به معرفی رده دوزیستان و اهمیت اکولوژیکی آن ها، گونه های موجود در سطح استان مازندران و وضعیت حفاظتی آن ها و نیز لزوم شناخت هر چه بیشتر و بهتر این موجودات از سوی متولیان حفاظت از مناطق تحت پوشش این اداره کل اشاره نمود. همکاری هایی برای ثبت و گزارش گونه های مشاهده شده توسط کارشناسان و محیط بانان به جهت رهیافت های حفاظتی در آینده از نتایج سازنده این جلسه بود.

کارگاه آموزشی شناخت خزندگان و گونه های موجود در سطح استان مازندران پس از ایام نوروز و در دو بخش اجرا خواهد شد.

 

 

نظرات